Złoto, srebro i rekord Europy siemianowickich siłaczy

W minioną sobotę w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Europy Federacji XPC w wyciskaniu sztangi. Zawodnicy z Siemianowice Śląskich zdobyli 2 złote medale, 1 srebrny i ustanowili 1 rekord Europy.

Złoty medal zdobył wynikiem 95 KG Roman Wanot – kat. wagowa 82,5 kg, kat. wiekowa – Masters – 70-79 lat.

Srebrny medal wywalczył Roman Raczykowski – kat. wagowa 110 kg, kat. wiekowa Masters – 60-65 lat, uzyskując wynik 145 KG

Złoty medal i jednocześnie rekord Europy, to osiągnięcie  Henryka Świerzego, który wyciskając 155 KG zwyciężył w kat. wagowej 110 kg, kat. wiekowej Masters – 65-69 lat.

Zawodnicy z Siemianowic Śląskich mają już w swoim dorobku wiele medali z zawodów krajowych oraz międzynarodowych i zawsze godnie promują swoje miasto na imprezach sportowych. Wszyscy chętni, którzy chcą uprawiać tę dyscyplinę sportu proszeni są o kontakt z Jarosławem Baronem tel. 515450417.

Źródło: Urząd Miejski w Siemianowicach Śląskich

Previous Nietrzeźwy rowerzysta i kierowca pod wpływem środków odurzających
Next Turniej Taekwondo o Puchar Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie przechodzi do historii

Może to Ci się spodoba

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

Frekwencja na meczach Ekstraklasy rośnie o 10 proc. rocznie.

Spotkania polskiej Ekstraklasy przyciągają coraz więcej widzów – wynika z raportu „Piłkarska liga finansowa” Deloitte. Średnia frekwencja na meczu ligowym to 9 tys. kibiców. Większe zainteresowanie przekłada się na wyższe przychody

Dzień Dziecka na piłkarsko

W miniony wtorek (31.05) na boisku wielofunkcyjnym przy ulicy Wł. Jagiełły 33 na os. „Węzłowiec”, odbył się turniej piłkarski z okazji Dnia Dziecka. W rozgrywkach uczestniczyły dzieci na co dzień

Narodowy Dzień Sportu w Siemianowicach Śląskich

Drużyna FC Chopcy została zwycięzcą tradycyjnego, Otwartego Turnieju „6” Piłkarskich o Puchar Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie w ramach Narodowego Dnia Sportu, rozegranego w minioną sobotę (11 września), na boisku piłkarskim

Nocny bieg już w piątek

Już w najbliższy piątek (03.06.) Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” w Siemianowicach Śląskich organizuje XVII Ekologiczny Nocny Bieg Godzinny oraz VIII Sztafetowy Bieg Par. Współorganizatorami imprezy są LELLEK GROUP Gliwice oraz Miejski Klub Sportowy „Siemianowiczanka” Siemianowice Śląskie. Do

Eksplozja siły, pasji i wdzięku

Multimedalistka mistrzostw Polski w akrobatyce w rywalizacji żeńskich trójek, podczas zawodów maksymalnie skoncentrowana na bezbłędnym wykonaniu układu, na co dzień uśmiechnięta, pełna życia i pasji młoda siemianowiczanka z ambitnymi planami