VI PIKNIK ZDROWIA

VI PIKNIK ZDROWIA

Serdecznie zapraszamy na VI PIKNIK ZDROWIA, który odbędzie się w niedzielę 5 czerwca br. w godz. 10.00 – 15.00 w SCK „Park Tradycji”.

Na Pikniku Zdrowia będzie można zasięgnąć informacji nt. zakresu działalności Siemianowickiej Szkoły Rodzenia i Zakładu Opiekuńczo – Pielęgnacyjnego (działających na terenie Szpitala Miejskiego), Samodzielnego Publicznego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego, Samodzielnego Publicznego Zakładu Terapii Uzależnień i Współuzależnienia oraz Ośrodka Interwencji Kryzysowej. W programie imprezy znajdą się również specjalistyczne bezpłatne porady lekarskie, będzie można m. in. skorzystać z przesiewowych badań słuchu (Audica Sp. z o.o.) i wzroku (Salon Optyczny Różowe Okulary), dokonać przeglądu jamy ustnej (Dentomed Stomatologia i Lekarze), wykonać badanie gęstości kości, znamion, EKG a także wydolności płuc (Polska Profilaktyka Sp. z o. o.) czy skorzystać z konsultacji podologicznej (Poradnia Familia).

W ramach inicjatywy „Promowania rodzicielstwa zastępczego” pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej będą starli się przybliżyć mieszkańcom temat rodzicielstwa zastępczego, a osoby zainteresowane tą forma pomocy będą mogły dowiedzieć się jak wygląda procedura związana z wyłonieniem kandydatów do pełnienia funkcji rodzica zastępczego.

Swoją ofertę zaprezentują organizacje samorządowe i podmioty działające w obszarze zdrowia i pomocy społecznej m.in. Koło Terenowe Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego, Siemianowickie Stowarzyszenie Trzeźwościowe – Szafran, Stowarzyszenie Trzeźwe Siemianowice, Siemianowickie Stowarzyszenie Amazonek RAZEM, Śląskie Stowarzyszenie Kulturalne Osób Niepełnosprawnych, Rada Powiatowa ds. Osób Niepełnosprawnych, Fundacja Siemianowickie Centrum Integracji w Siemianowicach Śląskich oraz Centrum Integracji Społecznej w Siemianowicach Śląskich, Centrum Pomocy Rodzinie – Modus Vivendi. Nie zabraknie pysznych zdrowych przekąsek, które serwowane będą przez wspomnianych Wystawców.

Uczestnicy imprezy będą mogli zapoznać się z podstawowymi zasadami pierwszej pomocy, które zaprezentuje Fundacja Na Rzecz Bezpieczeństwa i Obronności „GrotOdbędą się pokazy samoobrony (Siemianowicki Klub KYOKUSHIN Karate oraz Pan Dariusz Płoskonka – Pszczyńska Akademia Sztuk Walki), zumby (Bartez Dance-Fitness) oraz instruktaż Nordic Walking (Monika Pojda-Dziekońska, Beata Lata, SCK, SiPB).

Dzieciom fantastyczną rozrywkę zapewni Pani Nikola Świtała – Animator Śląski. Najmłodsi skorzystają z szeregu atrakcji, jak np.: dmuchańce, animacje, zabawy sportowe, pokaz baniek mydlanych, wizyta Myszki Miki oraz zajęcia z sensoplastyki. Dzieci będą mogły także zapoznać się z pracą służb mundurowych. Niewątpliwą atrakcją dla najmłodszych fanów pojazdów, będą m.in. prezentacje i pokazy radiowozów Policji oraz Straży Miejskiej.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji aktywnie włączą się także w działania na rzecz seniorów. Podczas Pikniku, w ramach działań prewencyjnych, funkcjonariusze w celach profilaktyczno-edukacyjnych będą ostrzegać przybyłych na Piknik siemianowiczan, jak nie stać się ofiarą oszustw metodą na tzw. „wnuczka” oraz promować wśród seniorów „Kopertę życia”.

Zapraszamy na występy wokalne podopiecznych MDK Jordan oraz Zespołu Gryfne Frele.

Amatorzy deserów, także znajdą coś dla siebie będą m.inlody firmy Ideollo wytwarzane w tradycyjny sposób na bazie naturalnych składników, serwowane z włoskiego zabytkowego Piaggio Ape 501.

W imprezie również weźmie udział Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna Katowice, która udzieli porad w zakresie profilaktyki chorób. Za pomocą alkogogli i narkogogli zaprezentuje ona „świat pod wpływem alkoholu i narkotyków”.

Wszystkich chętnych zainteresowanych zielarstwem produktami naturalnymi zapraszamy do „ziołowego stoiska”, w celu zapoznania się z bogatym asortymentem sklepów zielarsko-medycznych (sklep zielarsko – medyczny Teresa Zawadzka, zielarnia Po Zdrowie Marlena Kuczmarska, Pasieka pod Pilskiem Jacek Ziemak), gdzie będzie można zakupić zioła i surowce z upraw ekologicznych, soki bez dodatku cukru, syropy, suplementy diety, naturalne kosmetyki renomowanych firm, zdrową żywność, przyprawy, miody, woskowe świece i wiele innych.

Zapraszamy także na stoisko z ofertą sprzedaży sprzętu medycznego, rehabilitacyjnego, ortopedycznego D-MED Pani Agnieszki Dydak. Dodatkowo dla mieszkańców naszego miasta, w ramach organizowanego Pikniku, Wystawca oferuje rabat w wysokości 10 % na artykuły nierefundowane przez NFZ oraz dowóz sprzętu na terenie miasta gratis. Pracownia diagnostyczna Resonica przedstawi swoją ofertę, która koncentruje się na bezbolesnych technikach obrazowania, czyli ultrasonografii (USG), rezonansie magnetycznym (MR) i tomografie komputerowym (TK).

Tegorocznemu Piknikowi Zdrowia towarzyszyć będzie akcja: „Jestem EKO- segreguję mądrze” – „Mini elektrośmieci i baterie oddajesz w zamian ziółka dostajesz”. Akcja będzie polegała na otrzymaniu 1 sadzonki ziół za oddanie drobnego sprzętu typu: szczoteczki elektryczne, tostery, golarki, suszarki, drobne zabawki elektroniczne, telefony, itp. lub 30 szt. baterii. Mamy 2000 sadzonek ziół do rozdania!

Zapewniając Państwu dodatkowe wspomnienia z VI Pikniku Zdrowia serdecznie zapraszamy do wykonania pamiątkowego zdjęcia na ściance promocyjnej miasta.

Serdecznie zapraszamy!

Źródło: Urząd Miejski w Siemianowicach Śląskich

Previous Artystyczna Scena Młodych w piątek w amfiteatrze
Next 7500 złotych wpłynie do budżetu państwa za mandaty

Może to Ci się spodoba

Zakończyliśmy wakacyjne imprezy w amfiteatrze

W miniony weekend zakończyliśmy dwa cykle wakacyjnych wydarzeń w amfiteatrze miejskim. Mimo niesprzyjających prognoz pogody, publiczność mogła wziąć udział zarówno w ostatnim Letnim Koncercie jak i animacjach dla najmłodszych. W

Magiczny koncert Mikromusic w SCK-Bytków

W sobotę 23 kwietnia w Siemianowickim Centrum Kultury – Bytków wystąpił zespół Mikromusic Acoustic Trio w składzie: Natalia Grosiak, Dawid Korbaczyński, Robert Szydło. Podczas niezwykle klimatycznego koncertu usłyszeliśmy największe przeboje

Siemianowicki Związek Dużych Rodzin Trzy Plus ma 5 lat

Z okazji 5-tych urodzin Siemianowickiego Koła Związku Dużych Rodzin Trzy Plus odbyło się uroczyste spotkanie w Willi Fitznera. Na spotkanie przybyli przedstawiciele i władze miast w których działa ZDR Trzy

Różnorodny weekend w Amfiteatrze

Podczas minionego weekendu, od piątkowego wieczoru 23 lipca do niedzieli 25 lipca, za sprawą Siemianowickiego Centrum Kultury, dużo działo się w Amfiteatrze. W piątek, „Muzyka zespołu Metallica symfonicznie” zachwyciła wszystkich,

SCK Park Tradycji zaprasza na kolejny koncert Chill Time

Letnie, klimatyczne koncerty „Chill Time pod Szybem Krystyn” są już stałą, dobrze znaną pozycją wakacyjnej oferty SCK Parku Tradycji. W lipcu w piątkowe wieczory wystąpili już Caville, Rita Raga, The

Dzień Dziecka w innym miejscu

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że jutrzejsza sobota ma być okraszona deszczem. Organizatorzy obchodów miejskich Dnia Dziecka postanowili zatem przenieść całe wydarzeni pod dach – do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź