Sukcesy siemianowiczanek w tańcu sportowym Cheerleaders

W Józefowie pod Warszawą od 2 do 4 kwietnia odbyły się V Mistrzostwa Polski w Cheerleadingu Sportowym. Dwie nasze mieszkanki, a zarazem trenerki Katarzyna i Weronika Pilch na Mistrzostwa przygotowały pięć grup i osiem duetów.

„To była dla nas ogromna niespodzianka, 5 naszych choreografii znalazło się na podium Mistrzostw Polski, 3 kolejne w znalazły się w finałowej szóstce. Nad techniką cheer pracujemy od 29 lat, staramy się iść z modą, oraz za zmieniającymi się trendami tanecznymi i od lat stajemy na podium. W tym roku, nie były to łatwe zawody, ogromna ilość startujących we wszystkich kategoriach tanecznych, spowodowała bardzo zaciekłą rywalizację. Mimo tego rezultaty przeszły nasze najśmielsze oczekiwania”– Katarzyna Pilch. Weronika, która jest i trenerką jest również zawodniczką i w tym roku miała bardzo trudne zadanie, bo broniła tytułu Mistrza Polski w duetach senior cheer high kick, wraz z koleżanką Agnieszką Molędą. Dziewczęta spisały się na medal i po raz drugi z rzędu wywalczyły tytuł Mistrza Polski. Wraz z grupą Skandal, z którą jest związana Weronika, prawie od urodzenia, a jej mama Katarzyna założyła i prowadzi ją od 29 lat, również stanęła na najwyższym stopniu podium zdobywając tytuł Mistrza Polski w kategorii senior cheer high kick. Skandal zameldował się również w finale zajmując czwarte miejsce w kategorii senior cher jazz oraz piąte miejsce w kategorii senior cheer freestyle pom. Również wysokie lokaty zajął duet Weronika Pilch i Agnieszka Molęda, w kategorii senior Cheer jazz siódme miejsce warto zaznaczyć, że od finału dzieliło dziewczyny zaledwie pół punkty oraz w kategorii cheer freestyle pom gdzie dziewczyny wywalczyły trzynastą lokatę, była to najtrudniejsza kategoria całych zawodów. Katarzyna i Weronika jako trenerki znalazły się jeszcze 3 razy na podium. Tytuł Mistrza Polski w kategorii junior młodszy cheer high kick wywalczył mały Skandal Tytuł Wicemistrza Polski w kategorii senior 2 Pom Dance Elite zajęły panie z grupy mam Skandal (tu należy nadmienić że to grupa gdzie średnia wieku wynosi 40 lat) Tytuł II Wicemistrza Polski w kategorii dzieci Pom Dance Elite – zajęły najmłodsze i wiekiem i stażem Skandalistki z grupy mini Skandal.

Źródło: Urząd Miejski w Siemianowicach Śląskich

Previous Wice przy muzyce
Next W Matei międzyszkolnym konkursem uczczono postać Wojciecha Korfantego

Może to Ci się spodoba

Rowerowe ściganie na pumptracku

42 zawodników i zawodniczek stanęło na starcie zawodów rowerowych, organizowanych (05.09.) na siemianowickim pumptracku przy ulicach Wróbla i Korfantego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” w Siemianowicach Śląskich oraz

Slow jogging – nieodpłatne zajęcia na Rzęsie

Fundacja Piastun Wyrównywanie Szans zaprasza na zajęcia z Slow Joggingu. Pierwsze już dziś 1 lipca o godz. 18.30. Instruktorki tej aktywności fizycznej Agata, Monika i Magda będą prowadziły dla Państwa

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

Narodowy Dzień Sportu w Siemianowicach Śląskich

Drużyna FC Chopcy została zwycięzcą tradycyjnego, Otwartego Turnieju „6” Piłkarskich o Puchar Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie w ramach Narodowego Dnia Sportu, rozegranego w minioną sobotę (11 września), na boisku piłkarskim

Bieg Mikołajów i Mikołajek oraz Nordic Walking za nami

W dniu dzisiejszym prawie 250 biegaczy wzięło udział w Biegu Mikołajów i Mikołajek oraz Nordic Walking! Miłośnicy biegów i nordic walking udowodnili, że ich kondycja pomimo pięknej mroźnej pogody jest

Zapraszamy na Bieg Jesieni oraz Nordic Walking w Siemianowicach Śląskich

Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” w Siemianowicach Śląskich zapraszają 9 października br. (sobota) na XV„Bieg Jesieni oraz Nordic Walking” o godz. 11.00. Tradycyjnie sympatycy biegania i